Veľkonočné ráno

Každé ráno je krásne. Slnko prežiari dom, jasné trblietavé svetlo sa tichúčko vlieva dovnútra. Dovnútra priestoru i do vnútra všetkého živého. Atmosféra dýcha sviežosťou, ľudia z domu sa schádzajú, zdravia sa želaním „dobrého rána“, „dobrého dňa“, …. „hojnosti dobrého pre všetkých“.

Dnešné ráno žiari slávnostným nádychom, je Veľkonočná nedeľa, je čas, keď nám Bezpodmienečná láska prišla ukázať, že ona je cestou, ona je pravdivá a ona je životom v jeho pravej podstate. S radosťou sadáme k nádherne prestretému stolu, ktorý s láskavo prestierali a zdobili ruky matky, gazdinej domu, darkyne života. Pod ochranou a podporou muža, ochrancu domu a ochrancu priestoru pre pokoj a chvíle v mieri. Deti prispievajú svojim tancom radosti a na príprave a prežívaní spoločných chvíľ nesú svoju osobitú pečať lásky. Rodina je kruh, rodina je domov, rodina je srdce a nekonečný zdroj lásky.


Život si skladáme z chvíľ. Milujem ich prežívať s uvedomením, že zdieľame pre ľudí a s ľuďmi okolo seba to najkrajšie z nás. Milujem, keď sú všetci navôkol štastní. Každá chvíľa sa dá takou žiť. Vždy sa dá požiadať naše srdce, aby nás viedlo. Postoj i táto chvíľa, si vo svojej čírosti a pravde naplnená.